Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.08.2006, 00:00

Černá chystá ďalší bestseller

Ako volebná líderka nedotiahla ANO v júni do parlamentu. Po neúspechu opustila stranu Pavla Ruska aj politiku. "Nikdy som nechcela ísť do politiky. Ale keď som tam už bola, snažila som sa urobiť tam maximum," hovorí o uplynulých štyroch rokoch v parlamente exposlankyňa Eva Černá.

Ako volebná líderka nedotiahla ANO v júni do parlamentu. Po neúspechu opustila stranu Pavla Ruska aj politiku. "Nikdy som nechcela ísť do politiky. Ale keď som tam už bola, snažila som sa urobiť tam maximum," hovorí o uplynulých štyroch rokoch v parlamente exposlankyňa Eva Černá. Dnes pracuje v treťom sektore - v rámci poradenstva sa stará o týrané ženy a deti. "Je to na Slovensku stále vážny problém. Ale nie je to pre mňa žiadna novinka, tejto problematike som sa venovala posledných desať rokov aj popri poslaneckej a predtým novinárskej práci." Na september navyše pripravuje projekt s názvom Hlavný stan nádeje. "Pôjde o osvetovú zdravotnícku kampaň, ale viac o tom zatiaľ nepoviem."
V roku 1999 vydala knihu Reportérkina spoveď, ktorá sa stala bestsellerom. Dnes píše ďalšiu - kým v prvej knihe spracovala obdobie práce v spravodajstve TV Markíza, teraz sa zameriava na publicistiku z populárnej relácie Lampáreň. "Odľahčene by tam však mohlo byť spracované aj obdobie môjho pôsobenia v politike," dodáva. V týchto dňoch dovolenkuje u rodičov v Košiciach, predtým relaxovala pri mori na gréckom Rodose. "Rodos je moja láska, bola som tam už šiesty raz za sebou." Stará sa aj o prázdninový program pre svoju päťročnú dcéru. "Je to hyperaktívne dieťa."
Uvidíme Evu Černú ešte niekedy vo veľkej politike? "Keď bude čas a nájde sa seriózny tím, tak nikdy nie je problém sa pridať."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.