Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.01.2018, 00:00

Kontrola odpočúvania mala fungovať dva roky

Orgán na kontrolu odposluchov zriadila zákonom ešte predchádzajúca vláda.

Máte pocit, že vás odpočúvajú? Za normálnych okolností by ste sa mohli obrátiť na dva roky zriadenú parlamentnú komisiu na kontrolu odposluchov. No momentálne by ste sa snažili zbytočne. Kontrolný orgán totiž dodnes nevznikol.

Koalícia naďalej doň odmieta pustiť podpredsedu SaS a bývalého ministra obrany Ľubomíra Galka, ktorý v minulosti čelil podozreniam, že na jeho pokyn odpočúvali novinárov aj ďalších ľudí. „Môže to byť ktokoľvek okrem Galka,“ hovorí podpredseda parlamentu za Smer Martin Glváč, ktorý je tiež nominovaný do komisie. Dodáva, že kým nestiahnu Galka, s opozíciou si za rokovací stôl nesadnú.


Martin Sliz
Galka v komisii nechce ani Most-Híd, ani SNS. Predseda branno-bezpečnostného výboru a poslanec SNS Anton Hrnko okrem toho tvrdí, že komisia nevznikla, lebo podľa zákona môže predložiť plénu na hlasovanie len kompletný zoznam nominantov.

Grendel neprekážal
Opozičné strany však tvrdia opak. Na vine je podľa nich koalícia, ktorá zo strachu nechce, aby dozorný orgán vôbec

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.