Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2018, 00:00

Kaliňákov rezort nespĺňa ambiciózny plán. A tají, koľko nás stoja klientske centrá

Všetko na jednom mieste nevybavíte ani v roku 2018. Spojené úrady stále budujú.

Kaliňákov rezort nespĺňa ambiciózny plán. A tají, koľko nás stoja klientske centrá

Klientske centrá mali Slováci po celej krajine využívať už tri roky. No namiesto 79 megaúradov dnes máme po celom Slovensku len 55. Rezort vnútra dobudovanie ďalších považuje za svoju prioritu v roku 2018. Faktom však je, že z 24 chýbajúcich centier vzniknú iba tri nové, a to v Skalici, Komárne a Žiari nad Hronom.

Pribúdajú pomaly

Naposledy bolo klientske centrum za sedem miliónov eur otvorené v Žiline začiatkom decembra minulého roku. Pracuje v ňom takmer 300 zamestnancov verejnej správy. Integrovalo sa tým 12 odborov zo siedmich adries a minister vnútra Robert Kaliňák ho považuje za najmodernejšie na Slovensku. Rovnako veľké pracovisko štátnej správy nájdete len v Bratislave. Za rok fungovania sa zamestnancom verejnej správy podarilo vybaviť 524-tisíc ľudí s priemernou čakacou lehotou 19 minút.

Ministerstvo vnútra budovanie nových centier stanovilo ako svoju prioritu v novom roku. Ďalšie tri nové by mali byť menšie počtom zamestnancov, ale aj vybavenými žiadosťami. Odborníci však upozorňujú na to, že otváranie nových ide veľmi pomaly oproti pôvodným plán

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.