Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2018, 00:31

Uviedli najväčší zdravotnícky projekt

Lekár už uvidí záznamy pacienta online, od začiatku roka funguje elektronizácia slovenského zdravotníctva.

Uviedli najväčší zdravotnícky projekt
Zdroj: Marek Kmeť

Namiesto preukazu poistenca občiansky preukaz – tak bude po novom vyzerať príchod pacientov k lekárovi. Ten prejde občiansky čítačkou a na obrazovke svojho počítača uvidí zdravotné údaje. V kartotéke už nebude hľadať kartu, do ktorej doteraz vpisoval všetky dôležité veci, ale naťuká ich do počítača – do online zdravotnej karty. A ak predpíše lieky, pravdepodobne nebudú na papierovom recepte. Za okienkom v lekárni teda bude stačiť preukaz, predpísané liečivá budú totiž zapísané v elektronickej karte. Na Slovensku sa po takmer 10 rokoch podarilo uviesť elektronizáciu zdravotníctva. Má ísť o n

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.