Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2018, 00:31

Uviedli najväčší zdravotnícky projekt

Lekár už uvidí záznamy pacienta online, od začiatku roka funguje elektronizácia slovenského zdravotníctva.

Uviedli najväčší zdravotnícky projekt
Zdroj: Marek Kmeť

Namiesto preukazu poistenca občiansky preukaz – tak bude po novom vyzerať príchod pacientov k lekárovi. Ten prejde občiansky čítačkou a na obrazovke svojho počítača uvidí zdravotné údaje. V kartotéke už nebude hľadať kartu, do ktorej doteraz vpisoval všetky dôležité veci, ale naťuká ich do počítača – do online zdravotnej karty. A ak predpíše lieky, pravdepodobne nebudú na papierovom recepte. Za okienkom v lekárni teda bude stačiť preukaz, predpísané liečivá budú totiž zapísané v elektronickej karte. Na Slovensku sa po takmer 10 rokoch podarilo uviesť elektronizáciu zdravotníctva. Má ísť o najväčší projekt, ktorý si doteraz vyžiadal vyše 80 miliónov eur. Lekári v ambulanciách však stále nemajú informácie o tom, čo ich čaká, a mnohí z nich dnes ezdravie, ako sa projekt volá, testujú prvýkrát. A aj preto sa obávajú chaosu a dlhšieho vysedávania pacientov v čakárňach.


Zmeny v ordináciách
„Potrebujeme vedieť, čo majú naši lekári z hľadiska pripájania robiť, aké funkcionality majú dostup

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.