Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.12.2017, 09:36

Hlina bude obhajovať post šéfa KDH. Závisí to od delegátov Snemu, tvrdí

KDH bude chcieť podľa Hlinu v ďalšom roku dokázať, že kresťanskú demokraciu Slovensko potrebuje.

Hlina bude obhajovať post šéfa KDH. Závisí to od delegátov Snemu, tvrdí
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Kresťanskí demokrati si budú na budúci rok opäť voliť vedenie. Predseda Alojz Hlina nešpekuluje, či post obháji. "Buď sa potvrdí, alebo nepotvrdí stratégia, ktorá bola nastavená. Závisí to od delegátov Snemu," povedal pre TASR Hlina, ktorého do funkcie zvolili v júni 2016.

KDH bude chcieť podľa Hlinu v ďalšom roku dokázať, že kresťanskú demokraciu Slovensko potrebuje. "Slovensko je normálna krajina. A v každej normálnej krajine sú kresťanskí demokrati silní. Čím sú kresťanskí demokrati v krajine silnejší, tým lepšie krajina funguje," povedal. Ako príklad uviedol Nemecko.

Hnutie sa pripravuje aj na komunálne voľby. V polovici januára povie, aký postup zvolí. Rovnako sa otvára diskusia o kandidátoch na post prezidenta SR. Prezidentské voľby budú v roku 2019. Hlina si želá dôstojný priebeh a kandidátov. KDH sa podľa neho nepridá do pretekov o kandidátov, hoci má záujem byť v tomto priestore aktívne.

Hlina nepovedal, či by si KDH trúflo dať vlastného kandidáta. Chce rokovať v strane, potom s prípadnými partnermi. Šéf KDH chce, aby kandidát, za ktorého sa jeho hnutie postaví, dôstojne obstál v prezidentskom súboji. "A ak nevyhrá, aby skončil v najhoršom prípade druhý," doplnil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.