Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.12.2017, 08:28

Diaľnice a cesty sú zjazdné, ich povrch je vlhký až mokrý, hlásia cestári

Zjazdné sú aj horské priechody, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý.

Diaľnice a cesty sú zjazdné, ich povrch je vlhký až mokrý, hlásia cestári
Zdroj: TASR/František Iván

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Zjazdné sú aj cesty I., II. a III. triedy, ich povrch je prevažne vlhký až mokrý, v hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska je miestami pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného snehu do troch centimetrov.

Ako informuje na svojej internetovej stránke Slovenská správa ciest (SSC), horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem HP Huty, Vrchslatina a Herlianske Sedlo, ktoré majú povrch pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného snehu hrúbky jeden až tri centimetre.

SSC upozorňuje vodičov, že na cestách II/578 Skalka - Kremnica, II/526 Kokava nad Rimavicou a na cestách nižších tried v oblasti Kokavy nad Rimavicou a Poltára sa na vozovke miestami vyskytuje zľadovatený sneh hrúbky jeden až dva centimetre. Hmla s dohľadnosťou do 100 metrov je v lokalitách Čertovica, Šturec a Dobšiná. Pre silný dážď je dohľadnosť do 100 metrov v lokalitách Zálužie, Vlčkovce a Nitra-Zobor.

HP Šútovce je uzatvorený pre vozidlá nad desať metrov dĺžky. Cesty II/549 Úhorná - Krásnohorské Podhradie a III/3227 Hrabušická Píla - Stratená sú uzatvorené pre všetku dopravu, keďže sú v zimnom období neudržiavané.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.