Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2017, 18:30

V centre Bratislavy vyrastie nová rezidencia. Pozrite sa, ako vyzerá projekt s vyše 300 bytmi

Dominantnou funkciou objektu má byť bývanie, ďalej ubytovanie a obchod.

V centre Bratislavy vyrastie nová rezidencia. Pozrite sa, ako vyzerá projekt s vyše 300 bytmi
Zdroj: EIA/Development 5

V bratislavskom Starom Meste v blízkosti križovatky ulíc Bottova – Chalupkova plánuje spoločnosť Development 5 výstavbu polyfunkčného objektu Rezidencia Bottova s podzemnou parkovacou garážou.

Dominantnou funkciou objektu má byť bývanie, ďalej ubytovanie a obchod. Stavbu plánuje spustiť na jar 2019. Vyplýva to zo zverejneného zámeru, ktorý je momentálne v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

V blízkosti rozostavaného centra

Rezidenciu Bottova chcú postaviť na rohovej parcele na križovatke ulíc Bottova – Chalupkova. Riešené pozemky sa nachádzajú v centre Bratislavy a sú súčasťou rozvojového územia "Zóna Chalupkova".

"V tesnom susedstve je rozostavaný objekt Apolka. Naproti riešenému územiu sa nachádza centrum Bottova, ktoré bude v budúcnosti odstránené a je súčasťou projektu Twin City. Severozápadným smerom je rozostavaný komplex Čulenova," píše sa v zámere.

Dotknuté pozemky sú súčasťou rozvojového územia "Zóna Chalupkova", ktoré je ohraničené ulicami Mlynské Nivy, Košická, Landererova a Karadžičova.

"Ide o bývalý areál rafinérie Apollo. „V súčasnosti je zóna a jej najbližšie okolie najzaujímavejším rozvojovým územím v širšom centre Bratislavy, kde vzniká moderné mestské centrum," uvádza investor.

Byty pre vyše 300 ľudí

Ten chce postaviť a prevádzkovať polyfunkčný objekt s podzemnou parkovacou garážou a príslušnou občianskou a technickou vybavenosťou s potrebným počtom parkovacích miest.

"Polyfunkčný objekt je koncipovaný ako dvojica osovo súmerných hmôt prepojených podzemnými parkovacími podlažiami. Prízemie objektu je riešené s umiestnením prevádzok občianskej vybavenosti," píše sa v zámere.

Zvyšný pozemok má byť otvorený verejnosti a dotvorený sadovými úpravami verejnej zelene a drobnou architektúrou. Investor ráta s vytvorením 377 alebo 424 parkovacích miest. Predpokladaný počet osôb v bytových jednotkách je okolo 350 až 370 a v ubytovacích jednotkách 167 až 187 osôb.

Investor plánuje spustiť výstavbu v apríli 2019, ukončená má byť v decembri 2020. Termín začiatku stavby je však podmienený právoplatnými rozhodnutiami v povoľovacích procesoch podľa stavebného zákona. Celkové náklady na realizáciu tohto projektu sú odhadované na úrovni okolo 25

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.