Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.12.2017, 00:00

Župám vezmú školy, riešiť ich má štát

Regionálne školstvo by malo prejsť pod vládu. Rezort už pripravuje zmeny, no nekopírujú Učiace sa Slovensko.

Župám vezmú školy, riešiť ich má štát
Zdroj: Peter Mayer

Jeden výrok Roberta Fica obrátil všetky oči razom na školstvo. Premiér na HNClube totiž vyhlásil, že bolo chybou pustiť stredné školy do kompetencie územných celkov a mali by sa vrátiť do rúk štátu. Odborníci mu však oponujú a tvrdia, že za najväčšie chyby v regionálnom školstve môže práve štát.


Reforma po svojom
Podľa informácií HN premiér túto tému nezačal náhodou. Rezort školstva má práve v regionálnom školstve pripravovať zmeny. Potvrdilo nám to aj tlačové oddelenie ministerstva. „Návrh zmeny vychádza z autorského dokumentu Učiace sa Slovensko a bude implementovaný v Národnom programe pre rozvoj výchovy a vzdelávania,“ reagovali. Ak však zmeny v regióne majú vychádzať z reformného dokumentu, nebudú také, ako si ich Fico podľa svojho vyjadrenia predstavuje.

„My sme chceli, aby sa posilnili kompetencie ministerstva školstva,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.