Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.12.2021, 19:34

Súd zamietol Bödörovu žiadosť o prepustenie z väzby. Úmyselne zadržiava spis, tvrdí Bödörov obhajca

  • Marek Para oznámil, že Špecializovaný trestný súd zamietol žiadosť o prepustenie z väzby Norberta Bödöra.
  • Obhajca kritizuje, že stále nebol nariadený dátum pojednávania v kauze Dobytkár.
Súd zamietol Bödörovu žiadosť o prepustenie z väzby. Úmyselne zadržiava spis, tvrdí Bödörov obhajca
Zdroj: AP/TASR

Špecializovaný trestný súd v stredu zamietol žiadosť nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra o prepustenie z väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné, o sťažnosti bude rozhodovať Najvyšší súd. Vyplýva to z vyjadrenia obhajcu Norberta Bödöra Mareka Paru.

"Dôvody väzby po tak dlhom čase, predstavujúcom celkovo rozsah 18 mesiacov, dávno pominuli," vyhlásil Para. Tvrdí, že Špecializovaný súd úmyselne zadržiava spis, aby o sťažnosti rozhodoval v novom roku senát 5T Najvyššieho súdu, ktorému predsedá sudca Juraj Kliment.

​Obhajca ďalej kritizuje, že približne štyri mesiace po podaní obžaloby na Norberta Bödöra a ďalších z kauzy Dobytkár, ešte nebol nariadený termín pojednávania. Podanie obžaloby Para spája so snahou Úradu špeciálnej prokuratúry znemožniť generálnemu prokurátorovi posúdiť opodstatnenosť vznesenia obvinenia podľa paragrafu 363 Trestného poriadku.

Obvinenia v kauze Dobytkár sa týkajú korupčnej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre.

V skupine osôb stíhaných z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú okrem Norberta Bödöra aj bývalý šéf Pôdohospodárskej agentúry Juraj Kožuch, bývalý výkonný riaditeľ agentúry Ľubomír Partik, finančník Martin Kvietik, bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek Kodada a podnikateľ Peter Kuba. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.