Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2006, 00:00

Ako menil ľudí exminister Vladimír Palko

2002
- minister vnútra Vladimír Palko krátko po nástupe vymenoval za policajného prezidenta Antona Kulicha, novým šéfom inšpekcie sa stal Križalkovič. Zriadil Úrad boja proti organizovanému zločinu, ktorý viedol Jaroslav Spišiak, a Úrad boja proti korupcii, na ktorého čelo vymenoval Jozefa Šáteka. K výmene došlo aj na Úrade ochrany ústavných činiteľov - zástupca Ján Packa si vymenil stoličku so šéfom Františkom Zemkom.

2005
18. januára - Palko odvolal Jaroslava Šáteka. Ako dôvod uviedol, že nezvládol funkciu a vyvolával pracovné konflikty. Na jeho miesto vymenoval Tibora Gašpara.
28. februára - Palko odvolal siedmich vysokých policaných funkcionárov. Dôvodom bolo, že "sa nedokázali zžiť s reorganizáciou v zbore".
26. októbra - Palko odvolal z funkcie riaditeľa odboru vedecko-technického rozvoja Policajného zboru šéfa policajných odborárov Miroslava Litvu, pretože podľa neho verejnosť zavádzal nepravdivými infromáciami.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.