Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.12.2021, 11:31

Očkovanie detí by sa malo spustiť ešte v decembri. Na Slovensko príde 274-tisíc dávok vakcíny

Viacerí slovenskí rodičia zatiaľ využívajú možnosť očkovania svojich detí v susednom Rakúsku.

Očkovanie detí
Zdroj: Ilustračná snímka: TASR/AP

Očkovanie detí od päť rokov proti ochoreniu Covid-19 bude možné spustiť v priebehu decembra. TASR to potvrdila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva  Zuzana Eliášová. Viacerí slovenskí rodičia zatiaľ využívajú možnosť očkovania svojich detí v susednom Rakúsku.

"Aktuálne čakáme na dodávky vakcín, ktoré budú vhodné pre deti od päť rokov," povedala Eliášová s tým, že na Slovensko má prísť 274-tisíc dávok. Ministerstvo prisľúbilo, že o ďalších podrobnostiach bude verejnosť včas informovať.

Ako pre TASR priblížila jedna z matiek dieťaťa zaočkovaného v Rakúsku, pre tento krok sa rozhodli pre chýbajúcu možnosť zaočkovať dieťa na Slovensku.

​Dôvodom je, že sa boja možných dosahov ochorenia Covid-19 a rizika zdravotných následkov po jeho prekonaní.

Rezort zdravotníctva pripomenul, že v súčasnosti môžu deti vo veku od päť do 12 rokov s presne stanovenými diagnózami byť na základe žiadosti rodiča a po schválení lekárom očkované v troch špecializovaných centrách, a to v Bratislave, Martine a Košiciach.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.