Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.12.2021, 08:00 Aktualizované dňa 09.12.2021 o 13:07

V Bratislave dopravu komplikuje sneženie, stalo sa viacero dopravných nehôd

V hlavnom meste sa stalo viacero dopravných nehôd.

Dopravu v Bratislave komplikuje vo štvrtok ráno sneženie. V hlavnom meste sa stalo aj viacero dopravných nehôd.

Hlásené nehody

Na vjazde do Bratislavy po D2 zo Stupavy je v pravom jazdnom pruhu odstavený kamión. Vodiči sa v tomto úseku zdržia okolo 20 minút. Informuje o tom zelená vlna RTVS. Podľa Stella centra na D2 v smere Stupava - Lamač - tunel Sitina je zdržanie do 25 minút.

Nehoda sa stala aj na Hodonínskej pri jednom z obchodných centier smerom do Záhorskej Bystrice. Vodiči v tomto úseku musia počítať so zdržaním.

Na začiatku Rusovskej cesty smerom z Viedenskej cesty sa stala nehoda, vodiči sa zdržia v tomto úseku len nárazovo.

Druhá nehoda sa podľa Zelenej vlny RTVS stala na M. Schneidera Trnavského za supermarketom smerom do mesta. Vodiči sa v tomto úseku môžu zdržať.

Nehoda sa stala aj na Bajkalskej pri Eurovia Aréne v smere na Prístavný most. V ľavom odbočovacom pruhu sa zrazili tri osobné autá. Staršia nehoda je aj na Pionierskej smerom na Kolibu, kde sa zrazili dve autá. V tomto úseku je potrebné rátať s nárazovým zdržaním v oboch smeroch.

MHD bez výraznejších zdržaní

Hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Eva Vozárová uviedla, že zatiaľ nezaznamenávajú výraznejšie problémy, spôsobené počasím.

"Niektoré linky prímestskej autobusovej dopravy môžu mať desať- až 15-minútové meškanie, situáciu monitorujeme," uviedla hovorkyňa koordinátora Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

Bez obmedzení a výraznejších zdržaní premáva vo štvrtok ráno aj bratislavská MHD. "Dopravní dispečeri Dopravného podniku Bratislava situáciu priebežne monitorujú a prispôsobujú výpravu spojov, a to najmä v kopcovitých oblastiach Bratislavy," povedal hovorca dopravného podniku Martin Chlebovec.

V Bratislave i Bratislavskom kraji sa očakáva počas dňa výrazná snehová nádielka. Pri celodennom snežení môže podľa meteorológov nasnežiť viac ako 20 centimetrov snehu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.