Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.12.2021, 22:57

Vo viacerých častiach Bratislavy si občania sťažovali na zápach plynu. Hasiči príčinu nenašli

Nie je dôvod na obavy, obyvatelia si majú pre istotu zatvoriť okná a nevychádzať von.

Vo viacerých častiach Bratislavy si občania sťažovali na zápach plynu. Hasiči príčinu nenašli
Zdroj: Pixabay

Z viacerých častí Bratislavy hlásili v stredu večer obyvatelia zápach plynu. Evidovali ho v Dúbravke, Lamači i Ružinove. Situáciu priamo v bratislavských uliciach preverovali aj hasiči s plynármi, čo pre TASR potvrdili z bratislavského operačného strediska Hasičského a záchranného zboru.

Zdroj zápachu a ani únik plynu však ani po viacerých meraniach nenašli. Zásah už ukončili.

Mestská časť Dúbravka po 21-vej hodine informovala obyvateľov prostredníctvom sociálnej siete, aby si zavreli okná a ostali vo svojich domovoch.

"Plyn cítiť na viacerých miestach Bratislavy. Kontaktovali sme hasičov, sú v teréne a preverujú, čo sa deje. Nie je ale podľa hasičov dôvod na paniku," uviedla samospráva.

Neskôr starosta Dúbravky Martin Zaťovič spresnil, že plynári a aj rafinéria Slovnaft deklarujú, že u nich porucha nie je. "V súčasnosti sa zisťuje, či nešiel nejaký vlak a z neho nebol únik," podotkol starosta.

Aj mestská časť Lamač prostredníctvom sociálnej siete upozornila verejnosť na zvýšený výskyt zemného plynu v ovzduší a odporučila pozatvárať okná. Rovnako postupovala aj mestská časť Ružinov. Tá informovala, že hlásenia o zápachu plynu preveruje okrem hasičov, plynárov aj štátna polícia.

"Linky tiesňového volania už začínajú byť preťažené. V tejto chvíli nie je dôvod na obavy, záchranné zložky odporúčajú však neotvárať okná a pokiaľ je to možné, pre istotu, nevychádzať von," spresnila ružinovská samospráva.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.