Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2021, 09:49

V krízovom centre v Šali uviazli ľudia v karanténe. Obyvatelia okamžite zareagovali

Do krízového centra už dorazili základné potraviny, ovocie i lieky na zníženie teploty.

V krízovom centre v Šali uviazli ľudia v karanténe. Obyvatelia okamžite zareagovali
Zdroj: Mesto Šaľa

Desiatky klientov i niekoľko zamestnancov Krízového centra v Šali uviazli izolovaní v jeho objekte. „Pre karanténu v súvislosti s ochorením Covid-19 sa nemôžu zapájať do brigád a zarobiť si tak na potraviny, nemôžu chodiť ani na nákupy,“ uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.

Situácia v izolovanom krízovom centre dospela do situácie, keď jeho vedenie muselo prostredníctvom sociálnych sietí požiadať o pomoc. „Ľudia okamžite zareagovali a začali klientom centra nosiť ku dverám potraviny. Osud ľudí bez domova nenechal chladnými ani zamestnancov mestského úradu, ktorí vyzbierali dostatok financií na to, aby ľuďom v krízovom centre spravili a doviezli nákup,“ povedala Kollerová.

Ako doplnila, do krízového centra už dorazili základné potraviny, ovocie i lieky na zníženie teploty. „Balík si prevzala vedúca centra Monika Jurík. Ďalší balík pomoci doručí mesto začiatkom týždňa. Iba pripomínam, že všetci klienti a zamestnanci centra sú očkovaní,“ dodala Kollerová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.