Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2021, 11:13 Aktualizované dňa 05.12.2021 o 12:04

Konzílium odporúča predĺžiť lockdown o sedem dní. Odborníci navrhujú aj ďalšie opatrenia

Odborníci navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách.

Konzílium odborníkov odporúča vláde predĺžiť lockdown o ďalších sedem dní, do 16. decembra 2021.Rozhodnutie prišlo po rokovaní konzília. Konzílium zároveň odporúča zvýšiť intenzitu kontrol zákazu vychádzania a home officu.

Odborníci navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách.

​Zníženie mobility je podľa Konzília odborníkov najúčinnejším krátkodobým nástrojom na spomalenie šírenia ochorenia Covid-19.

Epidemická situácia sa na Slovensku 10 dní od zavedenia lockdownu viditeľne nezlepšila. Priemerné denné prírastky sa držia nad úrovňou 10-tisíc pozitívnych testov, počet hospitalizovaných pacientov s ochorením Covid-19 osciluje okolo úrovne 3 400 a oproti minulému týždňu sa počet úmrtí zvýšil o 38 percent.

Práve zlepšenie situácie s poklesom nových prípadov bolo podmienkou pre postupné uvoľňovanie opatrení pre osoby, ktoré sú plne zaočkované proti ochoreniu Covid-19, alebo toto ochorenie v posledných 180 dňoch prekonali.

​Ministerstvo zdravotníctva hovorí o dobrej správe, že rastie záujem o prvú dávku vakcíny proti ochoreniu Covid-19. V 46. týždni ich bolo podaných viac ako 50-tisíc, 3. dávku dostalo ďalších 95-tisíc ľudí (spolu už 478 945 osôb). Zaočkovanosť dospelej populácie aspoň prvou dávkou vakcíny už dosiahla 58 percent. V nemocniciach je momentálne 3 409 pacientov.

Vláda uplynulý týždeň zaviedla pre zlú pandemickú situáciu v krajine a vysoký počet hospitalizovaných ľudí v nemocniciach lockdown. Vládny kabinet avizoval, že po desiatich dňoch dôjde k prehodnoteniu opatrení.    

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.