Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2007, 00:00

Diskusia o slobode v STV možno bez Hríba

Diskusia o slobode v STV vo štvrtok bude. Témou špecializovanej relácie bude aj minulosť, perspektívach a osude diskusnej relácie Pod lampou, ktorú tri roky moderoval Štefan Hríb.

Diskusia o slobode v STV vo štvrtok bude. Témou špecializovanej relácie bude aj minulosť a osud diskusnej relácie Pod lampou, ktorú tri roky moderoval Štefan Hríb. Šéfredaktor konzervatívneho .týždňa už nebude podľa šéfa STV Radima Hrehu reláciu moderovať, hoci debatu o dianí vo verejnoprávnej televízii inicioval. Hreha tak potvrdil stiahnutie Hríba z moderátorskej pozície, ktoré ako prvé priniesli HN. Očakáva, že sa jej zúčastní ako hosť. "Nikto z vedenia ma o ničom neinformoval," reaguje Hríb.
Hríb pochybenie odmieta. Stiahnutie z moderátorskej pozície zatiaľ nechcel komentovať. "Nemám žiadne oficiálne stanovisko a nebudem odpovedať na teoretické otázky." Hríb minulý štvrtok predčasne ukončil reláciu, v ktorej hovoril odvolaný šéf relácie Reportéri Eugen Korda o politických tlakoch v televízii.
Diskusiu o STV nebude podľa Hrehu moderovať zamestnanec STV ako pôvodne zamýšľal. "Kolegovia ma presvedčili, že bude dobré, ak na túto jednu akciu zavoláme človeka mimo prostredia televízie." Hrehovi by sa na poste moderátora pôvodne pozdával moderátor diskusnej relácie O päť minút dvanásť Branislav Závodský. "Nikto ma neoslovil so žiadnou ponukou a nechcem byť moderátorom relácie Pod lampou," povedal pre HN Závodský.
Neobsadený zostáva po pondelkovej porade vedenia STV aj post moderátora novej politickej talkshow K veci, prosím, ktorá bude mať premiéru namiesto avizovaného 11. januára až 1. februára. Poprel medializované informácie, že by sa ním mal stať šéfredaktor slovenskej verzie časopisu Playboy Peter Susko. "Je to však v kompetencii mojich kolegov." Ďalšie personálne výmeny na moderátorských postoch nedeľňajšej diskusnej politickej relácie O päť minút dvanásť či pravidelných večerných Správ a komentárov odmieta. "Nemyslím ani, že dôjde k výmenám či odchodom ďalších ľudí vrátane spravodajstva," dodal Hreha. Ak sa niekto rozhodne odísť, bude to akceptovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.