Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2021, 00:00

Spor medzi Sulíkom a Matovičom sa opäť rozhorel. Nemám slov, odkázal šéf SaS

Minister hospodárstva jasne odkázal, že nepodporí Matovičove 500-eurové poukazy pre ľudí nad 60 rokov za očkovanie. Pozrite si top výroky týždňa.

Tento týždeň sa opäť rozhorel spor medzi šéfom SaS Richardom Sulíkom a šéfom OĽaNO Igorom Matovičom. Minister hospodárstva jasne odkázal, že nepodporí Matovičove 500-eurové poukazy pre ľudí nad 60 rokov za očkovanie (výroky politikov si pozrite vo videu).

​Strana SaS sa podľa neho pri hlasovaní v parlamente o tejto podpore zdrží, alebo bude proti návrhu. 

"Takýmto krokom dehonestujeme alebo devalvujeme samotnú vakcínu."

Šéf SaS sa tiež obáva, aby poukážky nevyužívali odporcovia očkovania na podplácanie lekárov, ktorí by ich mohli zapísať do systému ako zaočkovaných a vakcínu pritom nepoužiť.

​Matovič situáciu ešte viac vyhrotil, keď vo štvrtok v pléne povedal, že k poukazu v hodnote 500 eur za očkovanie pre ľudí nad 60 rokov by sa mohol pridať bonus 100 eur na energie pre dôchodcov, bez ohľadu na to, či sú zaočkovaní.

"Sme otvorení, áno, pridať nejaký bonus pre všetkých dôchodcov bez ohľadu na to, či budú zaočkovaní alebo nebudú zaočkovaní, na energie," vyhlásil šéf obyčajných s tým, že by to stálo približne 110 miliónov eur navyše.

"Nemám slov," reagoval Sulík.

​Minister financií poukázal na mimoriadne napätú situáciu v nemocniciach. Pripustil, že prehrali súboj o presviedčanie najrizikovejších ľudí.

"My sme neargumentovali dostatočne, my sme dostatočne nepresviedčali a prehrali sme ten súboj argumentov s ľuďmi, ktorí týchto dôchodcov strašili čipmi a bludmi. Preto my sme zodpovední za ich životy. My si tú zodpovednosť zo seba ako Pilát nezmyjeme, aj keby sme sa akokoľvek snažili," zdôraznil Matovič.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.