Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.12.2021, 16:54

Práce na bratislavskom obchvate sú na konci. Dnes otvoria poslednú časť križovatky Prievoz

Posledné úseky projektu sa otvárajú postupne.

Križovatka Prievoz
Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj

Na mimoúrovňovej križovatke Prievoz v Bratislave otvoria v stredu večer poslednú vetvu, a to zo smeru od rýchlostnej cesty R7 na diaľnicu D1 - Prístavný most, smer Petržalka. TASR o tom informoval hlavný zhotoviteľ bratislavského nultého obchvatu (diaľnica D4 a rýchlostná cesta R7) D4R7 Construction.

Práce na nultom bratislavskom obchvate sú vo finále. Posledné úseky projektu sa otvárajú postupne.

Uplynulé týždne otvorili 2,2 kilometra dlhý úsek D4 od križovatky Bratislava-Jarovce po križovatku Bratislava-Petržalka (Rusovce) a 6,3 kilometra dlhý úsek rýchlostnej cesty R7 od križovatky Bratislava-Juh po križovatku Bratislava-Nivy (Prievoz).

Na konci septembra sprístupnili vodičom 4,3 kilometra dlhý úsek diaľnice D4 vrátane Lužného mosta. V októbri otvorili aj zrekonštruovanú nájazdovú vetvu v smere z Bajkalskej ulice na Prístavný most do Petržalky. Začiatkom novembra otvorili zjazdové vetvy na križovatke Prievoz v smere z diaľnice D1 na Bajkalskú ulicu, Prístavnú ulicu a rýchlostnú cestu R7.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.