Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2021, 19:50

Vallo: Musíme potlačiť hnev. Nikto zodpovedný nepochybuje, že lockdown je nutný

  • Primátor Bratislavy reaguje na vyhlásenie lockdownu.
  • Poukazuje pritom na hlavné mesto, ktoré bolo vďaka vysokej zaočkovanosti, dlhé týždne v červenej farbe.
Matúš Vallo
Zdroj: TASR/M. Baumann

Musíme potlačiť hnev a dúfať, že za dva týždne sa situácia v nemocniciach stabilizuje a aspoň očkovaní proti ochoreniu covid-19 sa budú môcť vrátiť k životu pred lockdownom.

Vyhlásil to bratislavský primátor Matúš Vallo. Bratislava totiž patrí v rámci Slovenska medzi oblasti s najvyššou zaočkovanosťou. V hlavnom meste je zaočkovaných 64 percent obyvateľov.

​​"V tejto situácii asi nikto zodpovedný nepochybuje, že vládou schválený lockdown je nevyhnutný," podotkol Vallo s tým, že situácia na Slovensku sa dramaticky zhoršila a nemocnice prestávajú zvládať nápor pacientov s covid-19.

Primátor deklaruje, že Bratislavčania urobili všetko, čo urobiť mohli.

"Aj preto sme niekoľko týždňov zotrvávali v červenej farbe, zatiaľ čo zvyšok Slovenska sa postupne menil na bordový a čierny. Bohužiaľ, iní nás nenasledovali, a preto ani naše úsilie nestačilo k tomu, aby sme túto situáciu odvrátili," podotkol. Obyvateľov hlavného mesta vyzval k dodržiavaniu pravidiel.

Na Slovensku bude počas najbližších dvoch týždňov platiť takzvaný lockdown. Znamená to zatvorené reštaurácie, kaviarne, obchody (okrem tých základných ako potraviny, lekárne či drogérie), zákaz navštevovať športové podujatia alebo organizovať večierky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.