Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.12.2004, 00:00

Zomrel Ľubomír Dolgoš

Bývalý slovenský minister pre správu a privatizáciu národného majetku Ľubomír Dolgoš zomrel v Bratislave vo veku 48 rokov na následky ťažkého zranenia po autonehode.

Bývalý slovenský minister pre správu a privatizáciu národného majetku Ľubomír Dolgoš zomrel v Bratislave vo veku 48 rokov na následky ťažkého zranenia po autonehode. Dolgoš bol ministrom v rokoch 1992 - 1993 vo vláde Vladimíra Mečiara. V júni 1993 podal demisiu a odišiel z politiky. Predtým pôsobil aj ako predseda Slovenského protimonopolného úradu a poslanec za HZDS v československom federálnom parlamente. Po odchode z politiky krátko pôsobil v redakcii Hospodárskych novín. V roku 2001 sa začal angažovať pre ANO, ktorej bol do februára 2002 podpredsedom pre ekonomiku. Pedagogicky pôsobil na Fakulte podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave. Ľubomír Dolgoš sa narodil 20. augusta 1956 v Podbrezovej, vyštudoval Národohospodársku fakultu na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave (1979 - 1983).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata