Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2021, 12:36

Sulík povedie rokovania o realizácii strategického parku Valaliky. Poverenie dostal od vlády

Rezort hospodárstva zdôrazňuje, že začiatok realizácie priemyselného parku na východe Slovenska si vyžiada veľa práce.

Sulík povedie rokovania o realizácii strategického parku Valaliky. Poverenie dostal od vlády
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) je poverený rokovať v mene vlády Slovenskej republiky s významnými investormi, pre ktorých je strategický park Valaliky na východe Slovenska vhodnou lokalitou na umiestnenie investícií.

Na stredajšom rokovaní o tom rozhodol kabinet Eduarda Hegera (OĽANO). Materiál ministri odsúhlasili s technickou pripomienkou.

Predložený návrh podľa ministra hospodárstva nepredstavuje vlastné rozhodnutie vlády o strategickom parku Valaliky, ale je to iba prvý krok pri jeho budúcej realizácii.

"Práce budú viesť najmä k podaniu žiadosti o osvedčenie o významnej investícii," uvádza sa v schválenom materiáli. O samotnom osvedčení o významnej investícii bude následne rozhodovať vláda.

Začatie realizácie strategického parku Valaliky si podľa rezortu hospodárstva vyžiada práce, ktoré súvisia najmä s identifikáciou parciel a spracovaním topografie pozemku budúceho strategického parku v katastrálnom území Valaliky.

Poverenie šéfa rezortu hospodárstva rokovaním s investormi iba spresňuje štandardné kompetencie ministra hospodárstva SR, ktorý je zodpovedný za podporu investícií v SR.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.