Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.11.2021, 11:04 Aktualizované dňa 23.11.2021 o 11:48

Čaputová: Musíme prestať tliachať o covide. Potrebujeme lockdown, sme najhorší na svete

Prezidentka Zuzana Čaputová po návšteve Nemocnice Ružinov povedala, že Slovensko má na milión obyvateľov najviac nakazených na svete.

Čaputová: Musíme prestať tliachať o covide. Potrebujeme lockdown, sme najhorší na svete
Zdroj: HN/Peter Mayer

Prehrávame boj s covidom, sme najhorší na svete v počte novo nakazených ľudí na milión obyvateľov. Povedala po návšteve Univerzitnej nemocnice Bratislava v Ružinove prezidentka Zuzana Čaputová.

"Neviem, čo ešte viac treba počuť a vidieť na to, aby sme zmenili prístup," podotkla prezidentka. V príhovore zároveň upriamila pozornosť na preplnené nemocnice, vyčerpaný zdravotnícky personál a umierajúcich ľudí. 

Čaputová zdôraznila, že ľudia v nemocniciach zomierajú nielen na koronavírus, ale v dôsledku nepriaznivej situácie v zdravotníckych zariadeniach aj na iné diagnózy z dôvodu, že sa na nich kapacitne nedostane.

"Čo viac ešte potrebujeme počuť, ako to, že sme so svojim prístupom najhorší na svete. To, čo potrebujeme, je prestať šíriť bludy o covide, prestať o ňom tliachať a počúvať odborníkov," doplnila prezidentka s tým, že potrebujeme obmedziť mobilitu a zaviesť lockdown.

Po návšteve Nemocnice Ružinov vystúpil na tlačovej besede aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, ktorý sa poďakoval zdravotníckemu personálu za službu v náročnej situácii.

"Niektoré veci, ktoré zdravotnícky personál zažíva, sú neprijateľné a pre mňa už aj nepredstaviteľné," zdôraznil minister. Spolu s tým vyjadril presvedčenie, že situáciu sa podarí zvládnuť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.