Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.11.2021, 12:08

Žilinka dá prešetriť prípad okolo kritiky speváčky Simy Magušinovej

Maroš Žilinka oznámil, že Úrad špeciálnej prokuratúry prešetrí, či neprišlo k spáchaniu trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia.

Žilinka dá prešetriť prípad okolo kritiky speváčky Simy Magušinovej
Zdroj: TASR/ Martin Baumann

Úrad špeciálnej prokuratúry prešetrí výroky na adresu speváčky Simy Magušinovej. Na Facebooku o tom informoval generálny prokurátor Maroš Žilinka.

"Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka považuje za absolútne neakceptovateľné hanobiace útoky pre vierovyznanie, ktoré prekračujú hranice slobody prejavu a to zvlášť, ak sa k takému konaniu uchýlia novinári," stojí v stanovisku.

Žilinka preto oznámil, že zabezpečí, aby prostredníctvom Úradu špeciálnej prokuratúry, v ktorého pôsobnosti sú trestné činy extrémizmu, bolo vyšetrené, či v prípade Magušinovej neprišlo k spáchaniu trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia.

Komentátor denníka Sme Peter Tkačenko na svojom súkromnom twitterovom účte kritizoval Magušinovej tvorbu.

"Spustnutý ženích. To mi pripomína môj obľúbený paragraf Trestného zákona, ktorý postihuje rodičov, ktorí svojim deťom umožnia viesť záhaľčivý spôsob života, a tým ich vystavujú nebezpečenstvu spustnutia. Ergo by ju mohli zašiť a aspoň by sa zastavila nová produkcia," napísal okrem iného Tkačenko.

Ku kritike sa v komentároch pod príspevkom pridal aj Rado Ondřejíček známy z projektu Cynická obluda, ktorý sídli na webe denníka Sme. Zároveň sa urážlivo vyjadril na adresu kresťanov. Magušinová sa otvorene hlási ku katolíckej cirkvi.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.