Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.11.2021, 11:01 Aktualizované dňa 16.11.2021 o 11:57

Polícia vyzýva ľudí, aby sa zajtra vyhýbali centru Bratislavy. Hrozí nekopromisný zásah

Dočasný policajný prezident Štefan Hamran upozornil, že polícia bude počas zhromaždení kontrolovať covid pasy.

Polícia vyzýva ľudí, aby sa zajtra vyhýbali centru Bratislavy. Hrozí nekopromisný zásah
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Policajný zbor bude prítomný v našich uliciach a bude pripravený vykonať opatrenia vo vzťahu k tým, ktorí si tento deň vysvetlia po svojom. Povedal v súvislosti s viacerými plánovanými zhromaždeniami, ktoré sú ohlásené na 17. novembra, dočasný policajný prezident Štefan Hamran.

Prísnejšie kontroly

Pripomenul, že zákon 412, ktorý bol parlamentom prijatý v súvislosti s treťou vlnou pandémie ochorenia Covid-19, je už v platnosti a polícia bude dohliadať na jeho dodržiavanie. "Budeme kontrolovať covid pasy a taktiež dodržiavanie ostatných ustanovení zákona," zdôraznil Hamran. 

V prípade, že nastanú nepokoje, policajný zbor zakročí a polícia urobí opatrenia smerujúce k obnove verejného poriadku doplnil dočasný policajný prezident.

"Policajný zbor nekompromisne zakročí, ak dôjde k narušeniu pokojného priebehu pietneho aktu," ozrejmi Hamran s tým, že v aktuálnej epidemickej situácii je možné všetky plánované zhromaždenia označiť za kritické. 

Podľa neho dnes slobodu neobmedzuje štát ani polícia, ale ochorenie Covid-19 a s ním spojená nepriaznivá situácia v zdravotníctve.

Epidemiologička pred účasťou varuje

Epidemiologička Zuzana Krištúfková v priebehu tlačovej konferencie upozornila, že kvôli zlej epidemickej situácii odporúča zvážiť účasť na zhromaždeniach, ktoré sú naplánované.

"Na zhromaždeniach sa bude šíriť koronavírus. Delta varianta, ktorá sa u nás šíri, spôsobuje vážnejší priebeh ochorenia a kapacity zdravotníctva sú obmedzené," povedala v súvislosti s účasťou na protestoch odborníčka.

Nočný primátor Bratislavy Martin Královič zároveň odporučil ľuďom, ktorí sa na zhromaždeniach neplánujú zúčastniť, aby sa vyhýbali centru mesta ale aj okoliu hradu. Rovnako poprosil návštevníkov hlavného mesta, aby boli voči mestu a jej obyvateľom ohľaduplní.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.