Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.11.2021, 19:43

Podľa Fica si prezidentka vymýšľa "kľučky, aby zmarila referendum". Riešenie vidí v dvoch petičných hárkoch

  • Líder Smeru reaguje na kritiku Zuzany Čaputovej na otázky k pripravovanému referendu.
  • Podľa neho sa dá problém vyriešiť dvoma samostatnými petičnými hárkami.
Podľa Fica si prezidentka vymýšľa "kľučky, aby zmarila referendum". Riešenie vidí v dvoch petičných hárkoch
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Prezidentka Zuzana Čaputová je opäť pripravená zmariť referendum o predčasných voľbách, vymyslela "smiešnu kľučku".

Vyhlásil to predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico v reakcii na vyjadrenie hlavy štátu o navrhovaných dvoch referendových otázkach. Skonštatoval, že problém sa dá jednoducho vyriešiť dvoma samostatnými petičnými hárkami.

"Pani prezidentke odkazujeme, že predovšetkým musí odpovedať na žiadosti poslancov parlamentu. Odkazujeme prezidentke, že berieme na vedomie jej odpoveď, že je opätovne pripravená zmariť referendum o predčasných parlamentných voľbách," reaguje líder Smeru na kritiku prezidentky na pripravované referendum.

"Odpovedáme jej, že ak si myslí, že s právnickými kľučkami na nás príde, že to je veľmi jednoduché - jedna otázka bude na jednom petičnom hárku, druhá otázka na druhom hárku. V ten istý jediný deň sa môžu konať dve referendá o dvoch petíciách, ktoré budú podpísané potrebným počtom hlasov," uviedol Fico.

Hlava štátu podľa šéfa Smeru-SD definitívne stratila charakter nadstraníckeho ústavného činiteľa. Podstatu veci vidí Fico v tom, že prezidentka referendum jednoducho nechce. Myslí si, že inak by sa dal problém ľahko vyriešiť.

Zuzana Čaputová v stredu skonštatovala, že navrhnuté referendové otázky predložené stranou Smer-SD sa vzájomne podmieňujú, čo zákon neumožňuje. Zdôraznila tiež, že vypíše referendum s akoukoľvek otázkou, ak bude v súlade s Ústavou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.