Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.11.2021, 12:46 Aktualizované dňa 08.11.2021 o 14:32

Potrebujeme konať ráznejšie. Covid automat akoby neexistoval, priznal Heger

Po rokovaní so zdravotníkmi a legislatívcami na Úrade vlády premiér Eduard Heger zdôraznil, že je potrebné sprísňovať aktuálne opatrenia.

Potrebujeme konať ráznejšie, ľudia aktuálne opatrenia nedodržiavajú. Povedal dnes po stretnutí s odborníkmi a legislatívcami premiér Eduard Heger o aktuálnej epidemickej situácii na Slovensku.

"Jednoznačne sa ukazuje, že ľudia opatrenia nedodržiavajú. Covid automat je nastavený dobre, ale pokiaľ sa nedodržiava, akoby ani neexistoval," zdôraznil premiér. 

Zároveň dodal, že po stretnutí so zdravotníkmi a odborníkmi na Úrade vlády panuje zhoda na tom, že je nutné v aktuálnej situácii konať ráznejšie.

​Heger sa vyjadril aj k návrhu sprísňovania pravidiel, s ktorými v priebehu minulého týždňa prišlo konzílium odborníkov. "Vo štvrtok zasadalo konzílium, ktoré prišlo so závermi a odporúčaniami a automaticky som dal vypracoval podklady k tomu, ako by sme tieto odporúčania mohli realizovať," povedal. 

Prísnejšie pravidlá, ktoré odborníci navrhujú, sa týkajú opätovného zavádzania núdzového stavu a zákazu vychádzania, zatváraní škôl mimo školského automatu či zatvárania prevádzok po 22 hodine aj pre očkovaných.

Pri ďalších rokovaniach na koaličnej rade budú partneri vychádzať práve z odporúčaní konzília. Premiér dodal, že výsledky rokovaní budú známe v priebehu najbližších dní.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.