Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.11.2021, 08:22

Predĺženie platnosti COVID passu po tretej dávke je otázne. Ide o problém na medzinárodnej úrovni

  • Predloženie dôkazu o očkovaní platí momentálne na jeden rok.
  • O jeho predĺžení po absolvovaní tretej dávky stále nie je rozhodnuté.
Predĺženie platnosti COVID passu po tretej dávke je otázne. Ide o problém na medzinárodnej úrovni
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Platnosť COVID passu na Slovensku je aktuálne 12 mesiacov.

Na otázku Tlačovej agentúry Slovenskej republiky, ako tretia dávka vakcíny proti ochoreniu COVID-19 predĺži jeho platnosť, Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že táto problematika je predmetom diskusie na medzinárodnej úrovni.

"Faktom je, že v Európskej únii nie je dnes jednotne definovaný časový rámec pre členské krajiny na platnosť COVID passu, a preto sa tieto lehoty v jednotlivých krajinách líšia," povedala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

​Slováci môžu žiadať a používať digitálne COVID preukazy Európskej únie od 30. júna. Požiadať o ne sa dá cez internet a uložiť ich do štátnej aplikácie GreenPass, vydanej spoločnosťou Slovensko IT.

Preukazy sú vydávané v súlade s technickou špecifikáciou a nariadením Únie tak, aby mohli byť akceptované a overené v takzvanom "rámci dôvery", v ktorom sú zapojené všetky úniové štáty. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.