Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2006, 00:00

Vážny o telekomunikáciách

Bratislava -- Slovensko musí mať liberalizovaný telekomunikačný trh a musí podporovať hospodársku súťaž v tejto oblasti. Uviedol to minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Ľubomír Vážny.

Slovensko musí mať liberalizovaný telekomunikačný trh a musí podporovať hospodársku súťaž v tejto oblasti. Uviedol to minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Ľubomír Vážny. "Štát v prípade, že bude zadefinovaná vhodná hospodárska súťaž, vhodné konkurenčné prostredie, nemusí vlastniť svoje podiely ani v Slovak Telekome," domnieva sa Vážny. V súčasnosti má štát v tejto spoločnosti 49-percentný podiel, zvyšok vlastní nemecká telekomunikačná spoločnosť Deutsche Telekom. Minister Vážny však nevie odhadnúť presný časový termín, dokedy by štát mohol svoj podiel v ST predať. Môže ísť pritom o časový horizont mnohých rokov. Dôvodom je súčasný stav konkurencie na trhu prevádzkovania pevných telefónnych liniek. "Momentálna situácia je taká, že zhruba 97 % trhu pevných liniek zaberá ST a nevidím to tak, že tak skoro prídu (významní) konkurenční operátori."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.