Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.11.2021, 20:46

Heger: Vakcína prináša mestám slobodu. Vysoká zaočkovanosť im zabezpečí výhody

Zaočkovanosť druhou dávkou nad 65 percent pri ľuďoch nad 50 rokov dáva okresom do rúk žolíka, hovorí Heger.

Heger: Vakcína prináša mestám slobodu. Vysoká zaočkovanosť im zabezpečí výhody

Vakcína prináša mestám slobodu, poukázal na to vo štvrtok večer predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) na sociálnej sieti.

Zároveň pogratuloval Sabinovu k tomu, že od budúceho týždňa bude okres namiesto čiernej farby v COVID automate bordový.

"Pred niekoľkými dňami chýbalo Sabinovčanom približne 200 zaočkovaných obyvateľov nad 50 rokov na preradenie do lepšej farby. Rozhodli sa teda do obcí vyslať mobilné tímy a cez rozhlasy pozývali ľudí na očkovanie. Vďaka snahe a odhodlaniu sa to podarilo aj okresom Skalica a Dolný Kubín," priblížil premiér.

Ako doplnil, viaceré mestá sú blízko a verí, že čoskoro potrebnú hranicu prekonajú. Priblížil, že ide o Nitru, Námestovo, Myjavu, Banskú Bystricu, Ružomberok a Piešťany.

Vďaka zaočkovanosti nad 65 percent druhou dávkou medzi obyvateľmi nad 50 rokov získajú okresy podľa slov premiéra žolíka a môžu sa presunúť do lepšej farby.

Poukázal na to, že od pondelka je 14 takýchto okresov. "Prechod z čiernej do bordovej farby znamená aj otvorené reštaurácie, penzióny, hotely, hromadné podujatia aj pre neočkovaných, svadby, kary, oslavy do 20 zaočkovaných, fitnescentrá pre zaočkovaných," dodal Heger.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.