Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.11.2021, 19:57

Nahrávky z chaty: Fico a spol. mali vopred vedieť o odpočúvaní vyšetrovateľov NAKA

Informácie sa týkali štyroch vyšetrovateľov NAKA, ktorí pracovali na korupčných kauzách Očistec či Judáš.

Robert Fico
Zdroj: TASR/J. Kotian

Šéf Smeru Robert Fico, majiteľ Bonulu Miroslav Bödör a advokáti Marek Para a Pavol Gašpar mali mať už v auguste a začiatkom septembra informácie o tom, že Úrad inšpekčnej služby odpočúva vyšetrovateľov NAKA.

Informáciu priniesol Denník N s tým, že mali vedieť aj o tom, že sa inšpekcia chystá vyšetrovateľov obviniť. Vyplýva to z nahrávok z poľovníckej chaty pri Leviciach, ktorú monitorovala polícia.

Informácie sa týkali štyroch vyšetrovateľov NAKA Jána Čurillu, Pavla Ďurku, Štefana Mašinu a Milana Sabotu, ktorí pracovali na korupčných kauzách Očistec či Judáš. Okrem vyšetrovateľov bol zatknutý aj dočasný šéf inšpekcie Peter Scholtz. Všetkých piatich prepustil z väzby Krajský súd v Bratislave 1. októbra.

Ľudia okolo šéfa Smeru mali mať dôveryhodné informácie, ktoré by mal mať len úzky okruh vyšetrovateľov inšpekcie, ľudí z bratislavskej krajskej prokuratúry a zo súdu, ktorý ich odpočúvanie schválil.

Úrad špeciálnej prokuratúry doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci kauzy Očistec o obrazovo-zvukové záznamy na základe príkazu sudcu pre prípravné konanie okresného súdu v inej trestnej veci.

Vyhotovené záznamy, ktoré prokurátor pridal v rámci kauzy do spisu ako dôkaz, podľa prokuratúry potvrdzujú snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.