Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Poslanci Národnej rady sa zídu opäť v utorok druhého novembra. Na programe aktuálnej 48. schôdze majú ešte viacero neprerokovaných bodov.

V utorok ráno by sa mali podľa programu venovať pätici bodov z dielne rezortu financií, a to vrátane novely ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti. O termínovanie bodov požiadal minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

Na programe schôdze je i novela zákona o štátnom občianstve, ktorá hovorí o zmiernení podmienok straty slovenského občianstva po prijatí občianstva iného štátu. Poslanci by mali o nej definitívne rozhodnúť.

Okrem iného by mali zákonodarcovia rozhodnúť, či do druhého čítania posunú reformu nemocníc. Tá hovorí, že nemocnice by mali fungovať na piatich úrovniach – komunitná, regionálna, komplexná, koncová a národná. Vzniknúť má optimalizovaná sieť.

​Hnutie Sme rodina však avizovalo, že v aktuálnom znení novelu nepodporí. Naopak, svoj hlas reforme deklarovali nezaradení poslanci Tomáš Valášek i Miroslav Kollár. Rokovania o podpore reformy by mali pokračovať.

Na schôdzi by sa mali zákonodarcovia definitívne vyjadriť k novele zákona o ochrane prírody, ktorá predpokladá presun správy štátnych pozemkov v národných parkoch pod Štátnu ochranu prírody.

Rozhodnúť by mali aj o výstavbe štátnych nájomných bytov.

V druhom čítaní je aj návrh zákona o pomoci tehotným ženám, ktorým mienia poslanci z klubov OĽaNO a Sme rodina vytvoriť podporné opatrenia pre ženu zvažujúcu potrat.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.