Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.10.2021, 11:47

Jedna z najväčších dopravných stavieb v Bratislave je tesne pred spustením. Zhotoviteľ podpísal zmluvu

​Zmluvu musí ešte svojím podpisom potvrdiť mesto Bratislava, následne sa má začať s výstavbou.

Jedna z najväčších dopravných stavieb v Bratislave je tesne pred spustením. Zhotoviteľ podpísal zmluvu
Zdroj: HN/Marek Kmeť

Bratislava je pred spustením jednej z najväčších dopravných stavieb v meste, a to predĺženia električkovej trate v bratislavskej Petržalke až po Janíkov dvor.

Združenie NS MHD Petržalka, ktoré je zhotoviteľom, už podpísalo kontrakt s hlavným mestom za 74,5 milióna eur bez DPH.

​Zmluvu musí ešte svojím podpisom potvrdiť mesto Bratislava, následne sa má začať s výstavbou.

"Od zhotoviteľa sme obdržali podpísanú zmluvu. Momentálne prebieha kontrola zmluvy vrátane súvisiacich podkladov. S výstavbou trate začneme po podpise zmluvy o dielo aj zo strany mesta, o čom budeme náležite informovať," povedala hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo verí, že električka bude do konca roka 2023 jazdiť po predĺženej trase v Petržalke. Pripustil však, že do tohto termínu nemusia byť dokončené všetky administratívne veci.

"Preto projekt budeme fázovať. Jazdiť je jedna vec a mať splnené všetky administratívne veci k Európskej komisii je vec druhá," doplnil. Výstavba predĺženia trate v Petržalke až po Janíkov dvor bude totiž financovaná predovšetkým z eurofondov.

Budúca električková trať v Petržalke bude nadväzovať na jej prvú etapu Jesenského – Jungmannova, v rámci ktorej sa kompletne rekonštruoval aj Starý most.

Nový úsek električkovej trate v Petržalke bude nadväzovať na súčasnú zastávku Jungmannova. Trať bude ďalej pokračovať novými električkovými zastávkami, ako Chorvátske rameno, Gessayova, Zrkadlový háj, Stred, Veľký Draždiak, Lietavská a Janíkov dvor.

V Združení NS MHD Petržalka, ktoré bude novú trať stavať, je hlavným členom Aldesa Construcciones Polska a ostatnými členmi sú Aldesa Construcciones S.A., CEDIS a HANT BA.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.