Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.10.2021, 07:47

Gröhling vyzýva ľudí, aby počas sviatkov obmedzili cestovanie

Minister školstva povedal, že aj napriek horšej epidemickej situácii sa školy darí udržať v bezpečnom režime.

Gröhling vyzýva ľudí, aby počas sviatkov obmedzili cestovanie
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Cestovanie počas sviatkov môže zhoršiť epidemickú situáciu a ohroziť vzdelávanie žiakov v školách. Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) preto vyzýva ľudí, aby ostali cez prázdniny doma a minimalizovali cestovanie a stretávanie sa s inými.

Pripomenul, že aj napriek horšej epidemickej situácii sa školy darí udržať v bezpečnom režime.

"Preto je dôležité, aby sme si cez sviatky dávali pozor a snažili sa minimalizovať stretávanie s inými ľuďmi. Rodičia alebo zamestnanci škôl, ktorí ešte zvažujú očkovanie, by ho mali využiť."

Všeobecne platí, že čím je stav v okrese horší, tým viac tried funguje cez dištančné vzdelávanie. Z údajov, ktoré každý týždeň nahlasujú školy ministerstvu vyplýva, že práve v okresoch s nižším zaočkovaním a s horšou farbou je aj viac žiakov v karanténe.

Medzi okresmi, kde je miera dištančnej výučby vyššia, situácia na školách úzko kopíruje situáciu v jednotlivých okresoch.

Minister dodal, že naďalej platí, že školy sa plošne zatvárať nebudú. "Podľa pravidiel Úradu verejného zdravotníctva SR sa zatvoria iba jednotlivé triedy, v ktorých sa objaví pozitívna osoba."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.