Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.10.2021, 16:08 Aktualizované dňa 27.10.2021 o 16:48

Matovič: Sulíka podporíme aj napriek tomu, ako sa k nám správa. Chceme ukázať gesto zodpovednosti

Poslanci OĽaNO ministra hospodárstva v jeho funkcii podporia.

Matovič: Sulíka podporíme aj napriek tomu, ako sa k nám správa. Chceme ukázať gesto zodpovednosti
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Hnutie OľaNO pred hlasovaním o návrhu na vyslovenie nedôvery ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi oznámilo, ako budú poslanci jeho klubu hlasovať. "Napriek tomu, ako sa k nám Sulík správa, ho pri hlasovaní podporíme," povedal v tejto súvislosti šéf OĽaNO Igor Matovič.

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš potvrdil, že poslanci hnutia budú hlasovať proti návrhu. Vyvrátil tak špekulácie o tom, že sa pri hlasovaní zdržia.

„Keď sme každý z nás skladali poslanecký sľub, v Ústave sa hovorí, že poslanci majú právo a povinnosť hlasovať so svojim presvedčením. Keby si však mal poslanec za každých okolností uplatniť toto právo, hrozil by rozpad vlády," vysvetlil rozhodnutie vyjadriť podporu ministrovi hospodárstva Matovič.

Zároveň vyjadril vieru, že strana SaS toto gesto ocení. Za to, že teraz Sulíka podporia, hnutie podľa Matoviča od liberálov očakáva zodpovedný prístup k spoločnému vládnutiu. "My dnes podávame symbolicky ruku. Chceme ukázať gesto zodpovednosti a zároveň pozývame SaS za rokovací stôl," dodal napokon minister financií.

Expremiér sa na tlačovej besede vyjadril aj k plánovanej reforme nemocníc z pera rezortu zdravotníctva pod vedením Vladimíra Lengvarského. Povedal, že by od ministra chcel vidieť mimoriadnu snahu aby zorganizoval diskusie so všetkými, ktorí by na nich mali byť.

"Až potom, keď si to odmaká, zaslúži si definitívnu podporu poslaneckého klubu OĽaNO," povedal Matovič. "Pokiaľ Lengvarský neukáže zoznam 102 nemocníc, ktoré navštívil a kde zrealizoval poctivé diskusie, finálnu podporu reformy si nezaslúžil," dodal napokon.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.