Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2021, 13:08

Prokurátor Šanta: Rozsudok v kauze zmeniek pokladám za zákonný a dôvodný

Štefan Ágh by si mal spomínaný trest odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Prokurátor Šanta: Rozsudok v kauze zmeniek pokladám za zákonný a dôvodný
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta nepodal odvolanie na Najvyšší súd voči verdiktu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý Štefana Ágha v kauze falšovania zmeniek TV Markíza odsúdil 12. októbra na 13-ročný nepodmienečný trest. Potvrdil to Šanta.

​"Odvolanie som v danej veci nepodal, pretože predmetný rozsudo ŠTS Pezinok považujem za dôvodný a zákonný v celom jeho rozsahu," zdôraznil.
Šanta už po vynesení rozsudku pre médiá uviedol, že nemá zásadné výhrady voči verdiktu.

Či dovolanie podá na Najvyšší súd Štefan Ágh a aj jeho obhajca Štefan Neszméry nie je zatiaľ známe.

Ágh by si mal spomínaný trest odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia. On ani jeho obhajca Neszméry sa na vyhlásení verdiktu 12. októbra nezúčastnili.

Zároveň súd previnilcovi vtedy uložil peňažitý trest vo výške 5-tisíc eur a ochranný dohľad. Pokiaľ by ho nezaplatil, súd určil náhradný trest v rozmedzí piatich mesiacov väzenia.

Súd ho uznal za vinného z obzvlášť závažného trestného činu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov spolupáchateľstvom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.