Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2021, 21:28

Hlas Edity Grúberovej bude chýbať, povedala o úmrtí speváčky prezidentka Čaputová

Prezidentka sa zosnulej opernej speváčke poďakovala za jej diela.

Hlas Edity Grúberovej bude chýbať, povedala o úmrtí speváčky prezidentka Čaputová
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Hlas Edity Gruberovej zostáva navždy v nás, uviedla prezidentka Zuzana Čaputová po pondelkovej správe o úmrtí opernej speváčky. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

"Edita Gruberová patrila medzi najlepšie sopranistky na svete. Diváci jej kričali 'bravó' v Mníchove, v Bruseli, vo Viedni, v newyorskej Metropolitnej opere aj milánskej La Scale," pripomenula Čaputová.

Ako skonštatovala, hoci sa Gruberová mohla po emigrácii v roku 1971 na Slovensko vrátiť až po páde komunistického režimu, vždy s láskou spomínala na rodnú Bratislavu aj na Banskú Bystricu, kde sa začala jej hviezdna kariéra.

"Hovorila, že jej údelom bolo slúžiť géniom, Mozartovi, Bellinimu, Schubertovi či Donizettimu. Dnes sa jej služba skončila. Vďaka za Kráľovnú noci, za Zerbinettu, vďaka za Normu," odkázala prezidentka.

"Každá pieseň, každá ária, má svoje tajomstvá. Edita Gruberová nám 50 rokov odkrývala ich čaro," dodala Čaputová.
Slovenská operná speváčka Edita Gruberová zomrela v pondelok v Zürichu vo veku 74 rokov. Bola nositeľkou štátneho vyznamenania Rádu Bieleho dvojkríža.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.