Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2021, 12:08 Aktualizované dňa 17.10.2021 o 16:29

Na streche vojenskej nemocnice v Ružomberku vypukol požiar. Pacientov premiestnili

Na streche pavilónu neurochirurgie JIS Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku sa rozpútal požiar.

Na streche vojenskej nemocnice v Ružomberku vypukol požiar. Pacientov premiestnili
Zdroj: TASR/Martin Pavelek

V Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku horí strecha. Na miesto smerujú hasičské jednotky z Ružomberka, Liptovského Mikuláša a Martina. Informoval o to portál Liptov112.sk.

Ako TASR informoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Jaroslav Kapusniak, požiar zachvátil strechu budovy chirurgického pavilónu.

Príčinou bol elektrický skrat

Požiar mal vypuknúť v nedeľu, približne o 7.30 h ráno,  v podkroví chirurgického pavilónu Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku, informovala hovorkyňa Ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková. 

Príčinou mal byť elektrický skrat pričom požiar mal byť najskôr lokalizovaný a uhasený, no približne po dvoch hodinách došlo znovu k jeho vznieteniu.

"Vojenská nemocnica začala okamžite s evakuáciou pacientov podľa evakuačného plánu za súčinnosti zdravotníckych zariadení v okolí. Nikto z pacientov ani personálu nebol ohrozený na živote, všetci sú v poriadku," priblížila situáciu hovorkyňa.

"Na mieste zasahujú príslušníci Hasičského a záchranného zboru Žilina, prítomná je tiež Vojenská polícia," doplnila hovorkyňa s tým, že o stav pacientov a personálu sa zaujímal aj minister obrany Jaroslav Naď.

Pacientov presunuli

Ministerstvo taktiež uviedlo, že vzhľadom na poškodenie pavilónu budú plánované operatívy pozastavené na 48 hodín. Pracovníci chirurgie, neurochirurgie, ortopédie, úrazovej a cievnej chirurgie budú kontaktovať pacientov, ktorí mali počas nasledujúcich dvoch dní plánované výkony na niektorom z menovaných pracovísk.

Vojenskú nemocnicu v Ružomberku bol po incidente navštíviť aj šéf rezortu zdravotníctva Vladimír Lengvarský, informovala o tom hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová. 

"Bol som informovaný, že do 50 pacientov nemocnica presunula na iné oddelenia a do okolitých nemocníc. Ďakujem všetkým za okamžitú reakciu a zásah, vďaka čomu sa predišlo zraneniam, či zdravotným komplikáciám v dôsledku šíriaceho sa ohňa a tak pacienti ako aj personál nemocnice vyviazol bez zranení,“ vyjadril sa k situácii Lengvarský.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.