Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2021, 15:50

Prokurátora blízkeho Kočnerovi obvinili z korupcie. Ide o kauzu okolo známeho bratislavského hotela

Bystríka Paloviča podozrievajú, že si vypýtal úplatok 100-tisíc eur za zastavenie trestného stíhania Erika Mikurčíka

Prokurátora blízkeho Kočnerovi obvinili z korupcie. Ide o kauzu okolo známeho bratislavského hotela
Zdroj: TASR

Prokurátora Bystríka Paloviča staršieho NAKA obvinila z korupcie. Informuje o tom Denník N. Stíhaný je na slobode.

Paloviča podozrievajú, že si vypýtal úplatok 100-tisíc eur za zastavenie trestného stíhania Erika Mikurčíka, ktorý je známy z kauzy okolo bratislavského hotela Carlton.

​Podnikateľ Erik Mikurčík sa niekoľko rokov sporí o podiel v spoločnosti, ktorá vlastní bratislavský Carlton. Proti nemu stoja jeho bývalí spoločníci Rudolf Hrubý a Maroš Grund, zakladatelia spoločnosti ESET.

Kočnerov prokurátor

Palovič je verejnosti známy ako prokurátor, ktorý spolupracoval s Marianom Kočnerom. A práve pre kontakty s Kočnerom ho disciplinárna komisia zbavila prokurátorskej funkcie. Odvolacia komisia však toto rozhodnutie zrušila. Výkon funkcie má aktuálne pozastavený.

"Musel mať vedomosť, že sa jedná o dlhodobo kriminálne závadovú osobu," vyhlásila predsedníčka disciplinárnej komisie Silvia Fabová pri čítaní rozhodnutia o treste.

Palovič sa s Kočnerom, ktorému mal vynášať informácie, podľa disciplinárneho návrhu stretol minimálne deväťkrát, a to zvyčajne v bratislavskom hoteli Albrecht alebo v kaviarni na Vazovovej ulici.

Zistili nedostatky

Odvolacia disciplinárna komisia však prípad vrátila späť Fabovej komisii. Podľa jej predsedu Jozefa Kováčika zistili nedostatky vo formulácii skutkov, ale aj pri postupe prvostupňovej komisie.

"Toto rozhodnutie neznamená zbavenie viny disciplinárne stíhaného prokurátora alebo zastavenie trestného stíhania. Ale umožňuje odstrániť niektoré procesné nedostatky," vyjadril sa Kováčik.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.