Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2017, 00:00

Bratislava dostane na cesty dvakrát viac

Rozpočet magistrátu hlavného mesta na infraštruktúru sa zvýši o trinásť miliónov eur z vládneho mešca.

Bratislava dostane na cesty dvakrát viac
Zdroj: Pixabay

Hlavné mesto bude v budúcom roku rekonštruovať cesty aj za peniaze ľudí, ktorí nebývajú v Bratislave. Okrem vlastného mestskému rozpočtu na infraštruktúru im totiž tento týždeň vláda odklepla ďalších 13 miliónov eur na opravu komunikácií na budúci rok. Peniaze na cesty sa tak v budúcom roku v Bratislave zdvojnásobia, keďže samotné mesto vyčlenilo vo svojom rozpočte na opravu cestnej infraštruktúry takmer 14 miliónov eur. Z vládneho rozpočtu pôjde do mestskej časti Devínska Nová Ves do roku 2022 ďalších takmer 25 miliónov na cesty.

Z vlastných zdrojov
Odborníci však hodnotia vládny príspevok ako nesystémový. „Každý vlastník cesty je zodpovedný za svoje úseky. Keď sa o ne bude priebežne starať, nepotrebuje dotácie od vlády,“ tvrdí dopravný analytik Ján Bazovský. Podľa ďalšieho odborníka na dopravu je to len plátanie dier. „Robím to, čo si vybavím. Je to nesystémový krok. Vláda schvaľuje peniaze pre konkrétne mesto, lebo ide o hlavné mesto. Bratislava však tiež berie podielové dane,“ hovorí pre HN predseda správnej rady Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo Ondrej M

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.