Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2017, 00:00

Bratislava dostane na cesty dvakrát viac

Rozpočet magistrátu hlavného mesta na infraštruktúru sa zvýši o trinásť miliónov eur z vládneho mešca.

Bratislava dostane na cesty dvakrát viac
Zdroj: Pixabay

Hlavné mesto bude v budúcom roku rekonštruovať cesty aj za peniaze ľudí, ktorí nebývajú v Bratislave. Okrem vlastného mestskému rozpočtu na infraštruktúru im totiž tento týždeň vláda odklepla ďalších 13 miliónov eur na opravu komunikácií na budúci rok. Peniaze na cesty sa tak v budúcom roku v Bratislave zdvojnásobia, keďže samotné mesto vyčlenilo vo svojom rozpočte na opravu cestnej infraštruktúry takmer 14 miliónov eur. Z vládneho rozpočtu pôjde do mestskej časti Devínska Nová Ves do roku 2022 ďalších takmer 25 miliónov na cesty.

Z vlastných zdrojov
Odborníci však hodnotia vládny príspevok ako nesystémový. „Každý vlastník cesty je zodpovedný za svoje úseky. Keď sa o ne bude priebežne starať, nepotrebuje dotácie od vlády,“ tvrdí dopravný analytik Ján Bazovský. Podľa ďalšieho odborníka na dopravu j

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.