Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2021, 19:28

Na úrade košickej župy zasahovala NAKA. Zákrok má súvisieť s nákupom nákladných áut

Vyšetrovateľ NAKA vedie trestné stíhanie vo veci zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní.

Na úrade košickej župy zasahovala NAKA. Zákrok má súvisieť s nákupom nákladných áut
Zdroj: Ilustračná snímka: TASR

Na Úrade Košického samosprávneho kraja zasahovala vo štvrtok Národná kriminálna agentúra. Kraj tvrdí, že polícia preveruje informácie súvisiace s podaným trestným oznámením.

"Košický samosprávny kraj je plne súčinný a poskytne všetky potrebné informácie," uviedla pre TASR hovorkyňa predsedu kraja Anna Terezková.

Kraj argumentuje, že trestné oznámenie môže podať ktokoľvek a orgány činné v trestnom konaní musia tieto oznámenia preveriť.

"Takisto ako aj my preverujeme útoky z uplynulých dní súvisiace s hekerským atakom na počítačové siete Úradu samosprávneho kraja a falošné profily predsedu žiadajúce osobné údaje pod zámienkou poskytnutia finančných odmien," uviedla Terezková.

Informáciu o zásahu NAKA priniesla RTVS s tým, že má súvisieť s nákupom štyroch nových nákladných áut so špeciálnymi nadstavbami na letnú a zimnú údržbu.

Polícia pre RTVS uviedla, že vyšetrovateľ NAKA vedie trestné stíhanie vo veci zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe v súvislosti s obstarávaním Správy ciest Košického samosprávneho kraja.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.