Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2017, 00:00

"Nečakajme, kým sem prídu Američania a kúpia nás." Igor Rattaj z TMR má novú víziu

Spolumajiteľ Tatry Mountain Resorts by sa chcel spojiť s ďalšími európskymi firmami, aby dokázali "vytvoriť v Európe niečo veľké."

Igor Rattaj pred vyše dvomi rokmi v HNtelevízii povedal, že jeho spoločnosť TMR chce naučiť robiť Rakúšanov biznis na horách. Tejto myšlienky sa nevzdáva ani teraz. Tvrdí, že aktuálne prebiehajú rokovania s viacerými lyžiarskymi strediskami. Ich mená však prezradiť nechcel.

Spoluvlastník TMR rozhovore so šéfredaktorkou HN Marcelou Šimkovou vyhlásil, že Rakúšania sú pri obchodoch veľmi konzervatívni. A čo si myslia o slovenskej firme, ktorá plánuje kúpiť zjazdovku v Rakúsku? "Je pre nich veľkou neznámou," hovorí Rattaj. 

"Myslím si, že by sme boli pridanou hodnotou pre Rakúsko," uviedol Rattaj a dodáva, že pre jeho spoločnosť "je to momentálne asi najväčšia výzva."

Pozerá sa však ešte ďalej ako k nášmu západnému susedovi. Rattaj hovorí nových spojenectvách, o vytvorení celosvetovej nadnárodnej spoločnosti, ktorá by bola výrazne väčšia ako TMR. Jeho spoločnosť by sa však musela spojiť s ďalšími firmami.

"Nemali by sme čakať, kým sem prídu Američania a budú nás chcieť kúpiť, ale vytvoriť v Európe niečo veľké," tvrdí Rattaj, ale dodáva, že ide zatiaľ len o jeho víziu.

Aké plány má TMR na Slovensku a bude sa meniť cenová politika spoločnosti? Viac si pozrite vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.