Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2021, 16:35

Pozemkovému fondu bude šéfovať bývalý poslanec OĽaNO, na výberovom konaní sa nezúčastnil

Za životnú misiu považuje boj proti korupcii. Ján Marosz nastupuje prvým novembrom na post generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu.

Pozemkovému fondu bude šéfovať bývalý poslanec OĽaNO, na výberovom konaní sa nezúčastnil
Zdroj: TASR/AP

Procesy v Slovenskom pozemkovom fonde musia byť nastavené tak, aby "občan bol na prvom mieste". Uviedol to Ján Marosz, ktorý sa s účinnosťou od 1. novembra 2021 stáva generálnym riaditeľom pozemkového fondu. Jeho vymenovanie schválila vláda na štvrtkovom rokovaní.

"Moje prvé kroky vo funkcii generálneho riaditeľa budú viesť k tomu, aby sme všetky procesy nastavili tak, aby občan bol na prvom mieste. Aby sme zrýchlili proces vybavovania žiadostí a aby si fond zároveň plnil všetky svoje zákonné povinnosti," priblížil Marosz, ktorý v minulom období pôsobil ako poslanec za OĽaNO.

Uviedol, že boj proti korupcii je jeho životná misia. "Preto som s dôverou prijal túto výzvu a spolu s tímom odborníkov sa vrhneme od prvých dní do práce, sprehľadníme pravidlá a minimalizujeme akýkoľvek priestor pre korupciu."

"Situáciu na úrade potrebujeme riešiť urgentne a nateraz už nebudem organizovať ďalšie výberové konania a čakať, či víťazi výberových konaní prežijú aj mediálny tlak, ktorý sa vždy na nich spustí a je často manipulatívny, iniciovaný predovšetkým skupinami, ktoré dnes nezákonne profitujú z neprehľadnej situácie a nefunkčnosti pozemkového fondu," uviedol minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽaNO) na otázku, prečo sa Marosz nezúčastnil výberového konania.

Na úrade má Maroszovi podľa ministra pôdohospodárstva pomáhať podporný tím. "Zatiaľ máme päť ľudí, bol by som rád, ak na spoluprácu oslovíme minimálne troch ľudí. Máme čas do konca tohto mesiaca, aby sme pripravili kompletnú schému riadenia zmeny," dodal agrominister.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.