Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2021, 13:05 Aktualizované dňa 14.10.2021 o 15:23

Vo väzbe zomrel jeden z členov skupiny, v rámci ktorej obvinili aj Plačkovú

​Duchoň bol práve tým, u ktorého doma našli 70-tisíc eur a deväť kilogramov pervitínu.

Vo väzbe zomrel jeden z členov skupiny, v rámci ktorej obvinili aj Plačkovú
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Vo väzbe zo zatiaľ neznámych príčin zomrel Pavol Duchoň. Ten bol obvinený pri protidrogovej akcii, pri ktorej obvinili aj Zuzanu PlačkovúVyplýva to z vyjadrenia hovorcu Generálnej prokuratúry. Dalibora Skladana. Informujú o tom tvnoviny.skÚmrtie potvrdil aj Zbor väzenskej a justičnej stráže.

„Okolnosti úmrtia obvineného Pavla Duchoňa bližšie komentovať nebudeme, nakoľko sú predmetom vyšetrovania, v ktorom vykonáva dozor Okresná prokuratúra Trenčín," uviedol pre tlačovú agentúru TASR Skladan.

"Dňa 12. októbra 2021 došlo v dopoludňajších hodinách k náhlemu úmrtiu 55-ročnej väznenej osoby, ktorej po nástupe do výkonu väzby boli diagnostikované rôzne chronické ochorenia. O udalosti boli vyrozumení blízki príbuzní, vecne a miestne príslušná zložka Policajného zboru a dozorový prokurátor," uviedla hovorkyňa Zboru Monika Kacvinská.

Jednoznačná príčina úmrtia bude podľa Zboru identifikovaná po vykonaní patologicko-anatomickej pitvy. "Keďže aktuálne vo veci prebieha šetrenie, nebudeme sa bližšie k danej udalosti vyjadrovať," dodala hovorkyňa.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku rozhodol o väzbe pre Pavla Duchoňa a ďalších piatich spoluobvinených koncom septembra. Celkovo bolo v rámci protidrogovej akcie Národnej kriminálnej agentúry obvinených 15 ľudí. Skupina mala pôsobiť na území Bratislavského a Trnavského kraja minimálne od roku 2012.

​Duchoň bol práve tým, u ktorého doma našli 70-tisíc eur a deväť kilogramov pervitínu. Spolu s ďalšími štyrmi obvinenými bol už dva týždne stíhaný väzobne.

Zvyšok 14-člennej skupiny je stíhaný na slobode, vrátane Plačkovej. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.