Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Prezidentka Zuzana Čaputová odcestuje štvrtok ráno na oficiálnu návštevu Slovinska. Tlačovú agentúru o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec. Návšteva sa uskutoční na pozvanie slovinského prezidenta Boruta Pahora.

S tamojším prezidentom bude Čaputová rokovať hneď po prílete do Ľubľany. "Nielen o rozvoji bilaterálnych vzťahov, ale aj o súčasnej situácii v kontexte pandémie a vyrovnávaní sa s jej dôsledkami vďaka plánu obnovy, či o procese rozširovania Európskej únie o krajiny západného Balkánu," spresnil hovorca.

Ako ďalej dodal, dôležitou témou návštevy sú opatrenia na ochranu životného prostredia a riešenia klimatickej krízy. Súčasťou delegácie prezidentky budú aj zástupcovia samospráv štyroch krajských miest - Bratislavy, Košíc, Žiliny a Trnavy. Strižinec informoval, že sa zúčastnia na workshope k témam obehovej ekonomiky a klimatickej adaptácie miest, ktorý organizuje slovinské hlavné mesto.

"Prezidentka okrem toho navštívi aj Triglavský národný park, ktorý môže byť pre Slovensko inšpiráciou v kombinácii udržateľného rozvoja cestovného ruchu a ochrany prírody a biodiverzity," spresnil Strižinec s tým, že prezidentku v Ľubľane prijme aj predseda slovinského parlamentu Igor Zorčič a premiér Janez Janša. Späť na Slovensko sa vráti vo večerných hodinách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.