Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.10.2021, 16:42

Kažimír sa nechystá odstúpiť: Urobím všetko pre očistenie svojho mena a obranu NBS

Guvernér Národnej banky Peter Kažimír trvá na tom, že trestný čin nespáchal.

Kažimír sa nechystá odstúpiť: Urobím všetko pre očistenie svojho mena a obranu NBS
Zdroj: TASR/Martin Baumann

V súvislosti s vlnou reakcií politikov, ktorú spustilo medializované obvinenie Petra Kažimíra z podplácania, zopakoval guvernér Národnej banky Slovenska, že žiadny trestný čin nespáchal.

"Pracujem na sťažnosti proti obvineniu. Nespáchal som žiadny trestný čin a budem si plniť svoje úlohy guvernéra aj naďalej," vyjadril sa Kažimír.

Zároveň dodal, že jeho obvinenie priamo nesúvisí s činnosťou Národnej banky. Reagoval tak na slová prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá vyhlásila, že kvôli ochrane mena inštitúcie, ktorú Kažimír zastupuje, by na jeho mieste z funkcie odstúpila.

"Vážim si hodnoty, ktoré pani prezidentka predstavuje, svojím životom, aj výkonom svojej funkcie. Jej stanovisku rozumiem," podotkol exminister financií, ktorý na čele Národnej banky stojí od roku 2019. 

Doplnil, že obvinenie, ktoré sa má týkať úplatku vo výške približne 50-tisíc eur pre vtedajšieho šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho, vníma ako obrovskú nespravodlivosť. "Urobím všetko pre očistenie svojho mena a obranu inštitúcie, ktorú zastupujem,” uzavrel.

Obvinenie voči Kažimírovi mal vzniesť samotný Úrad špeciálnej prokuratúry. Guvernér Národnej banky v tejto súvislosti zdôraznil, že skutkový stav v uznesení je nepravdivý a v samotnom odôvodnení chýbajú potvrdzujúce dôkazy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.