Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.10.2021, 12:49

Reakcie na obvinenie Petra Kažimíra: Mal by si zobrať príklad z Kurza a odstúpiť

Politici reagujú na obvinenie guvernéra NBS z podplácania.

Reakcie na obvinenie Petra Kažimíra: Mal by si zobrať príklad z Kurza a odstúpiť
Zdroj: HN - Peter Mayer

Zuzana Čaputová, prezidentka SR: Je to jedno z mnohých obvinení. To, čo sa na Slovensku za posledné mesiace deje, je veľmi dôležitá očista a náprava správnym smerom. Nehovorím len o desiatkach obvinených, ale aj o tom, že vyše 20 ľudí sa už priznalo k spáchaniu korupčnej činnosti v minulosti. Je to nevyhnutný proces, ktorý musí pokračovať.

Veronika Remišová, ministerka pre infromatizáciu: Ja si myslím, že pán Kažimír by mal odstúpiť sám. Videli sme to pri všetkých funkcionároch, nominantoch Smeru-SD, či už to bol špeciálny prokurátor, šéf finančnej správy a ďalší funkcionári. Nemôžete mať guvernéra NBS, pri ktorom je podozrenie, že nosil niekomu úplatky. Preto apelujem na pána Kažimíra, aby si zobral príklad z rakúskeho kancelára Kurza, ktorý pri podozreniach jednoducho odstúpil z funkcie.

Sloboda s solidarita: Strana vyzýva obvineného guvernéra NBS Petra Kažimíra, aby vyvodil osobnú zodpovednosť a vzdal sa funkcie. Nejde tak ani o to, že Peter Kažimír dodnes nevysvetlil pôvod svojho majetku, ale o vznesenie obvinenia voči nemu, ktoré v konečnom dôsledku znamená poškodzovanie reputácie celého Slovenska. Guvernér NBS ako člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky reprezentuje krajinu a takéto obvinenie preto nemôže v žiadnom prípade vzbudzovať dôveru u našich partnerov.

Peter Pellegrini, poslanec za Hlas-SD: Kažimír je obvinený, ale platí prezumpcia neviny. Myslím si, že mu to nebráni naďalej vykonávať pozíciu guvernéra NBS až do času, keď bude definitívne rozhodnuté. Ja mu verím, aj jeho vyjadreniam, že sa nič také nestalo.

Robert Fico, poslanec za Smer-SD: Bol by blázon, keby odstúpil. Ľudsky poznám Petra Kažimíra a je to totálna blbosť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.