Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2017, 19:15

Fico otvorene o politickej budúcnosti: 44 percent pre Smer bol exces. My už budeme odsúdení na široké koalície

Premiér Robert Fico na HNClube prezradil, že má veľkú povinnosť, ktorú si splní do bodky.

Premiér Robert Fico sa na diskusnom fóre Hospodárskych novín najprv vyhýbal debatám o politike, potom však predsa len povolil.

Hovoril o prezidentských voľbách a na záver otvorene prehovoril o svojej politickej budúcnosti.

"Nie je to otázka chcenia alebo nechcenia," začal pri otázke na HNClube, či sa mu ešte bud chcieť po roku 2020 byť v politike.

"Ja tu nebudem hrať žiadne hry. Viete, že som mal aj pomerne vážne zdravotné problémy. Ale som sa z toho vyhrabal veľmi dobre. Dnes som v lepšej fyzickej kondícii ako pred zdravotnými problémami," povedal premiér.

​Fico povedal, že riadi politický subjekt, ktorý má 17-tisíc členov a štruktúry po celom Slovensku.

"Nie je také ľahké povedať, že kašlem na vás a idem od toho celého preč." Fico potom prezradil, že má veľkú povinnosť, ktorú si splní do bodky.

"Mojou povinnosťou bude buď dotiahnuť Smer do vlády, alebo ak to nebude možné lebo sa vytvorí nejaká iná väčšina, zabezpečiť že Smer bude najsilnejšia opozičná politická strana," tvrdí Fico.

44 percent, ktoré Smer dosiahol vo voľbách v roku 2012, označil premiér za exces.

"To bol exces 44 percent Smeru. To bolo dané okolnosťami, to bolo dané v akom stave bola vláda Ivety Radičovej. To už nikto nezopakuje, to by musel prísť iný režim. Táto krajina je odúsdená na strany, ktoré sa budú pohybovať v preferenciách od 5 do 25 percent budú sa musieť tie strany dávať nejako dohromady," uzavrel Fico.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.