Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.12.2017, 00:00

Regiónom má pomôcť už 12. novela zákona

Od apríla chce štát do menej rozvinutých regiónov pritiahnuť podniky s vysokou pridanou hodnotou.

Peter Pellegrini a Peter Žiga
Zdroj: TASR/J. Kotian

Ministerstvo hospodárstva má ďalší plán, ako pomôcť zaostalým regiónom. V poradí už 12. novelu zákona o investičnej pomoci posunuli poslanci do druhého čítania. Platiť by mala od apríla. Podpora má smerovať hlavne do získavania investícií s vysokou pridanou hodnotou, na výskum a vývoj. V rámci podpory rezort hospodárstva plánuje vypustenie požiadavky tvorby pracovných miest v priemyselnej výrobe i zmenu v odmeňovaní. „V oblasti technologických centier a centier podnikových služieb nahradila podmienku zamestnania podielu vysokoškolsky vzdelaných ľudí podmienka vyplácania vyšších ako priemerných miezd v danom okrese,“ priblížilo ministerstvo.

Radšej menej byrokracie

Najlepším stimulom pre podnikateľov je zníženie byrokracie, korupcie, zlepšenie vzdelávania a pracovného trhu, oponuje Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení. „Vítame skutočnosť, že nebude potrebné zvyšovať počet pracovných miest. V prípade investícií do modernizácie je časté, že nové procesy majú ni

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.