Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.12.2017, 00:00

Developeri budú stavať aj bez štatútu

Reality, HB Reavis a J&T Real Estate sú z procesu udelenia výnimky sklamaní.

Developeri budú stavať aj bez štatútu

K dlhoočakávanému udeleniu štatútu významnej investície sa vláda v stredu ani nestihne dostať. Dvojica developerov si totiž svoje žiadosti rozmyslela a nateraz ich stiahla. Rozhodli sa tak po spoločnom stretnutí s podpredsedom vlády Slovenskej republiky Petrom Pellegrinim a primátorom Bratislavy Ivom Nesrovnalom.

Komplikované vyjednávanie

Pellegrini zvolal rokovanie na základe nepriaznivého priebehu rokovania, postoja rôznych zainteresovaných a celej atmosféry, ktorá okolo toho vznikala. J&T Real Estate ako dôvod na zrušenie žiadostí hovorí o neštandardnom priebehu a z dôvodu komplikovanosti procesov sprevádzajúcich jej schválenie. Týmto krokom by chcel developer zároveň vytvoriť priestor, aby sa o jednotlivých častiach vízie Spojenej Bratislavy diskutovalo konštruktívne a najmä na odbornej úrovni.

Podobné vysvetlenie vo svojom odôvodnení vyjadruje aj HB Reavis. „Postupovali sme v súlade so záko

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.