Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2017, 14:08 Aktualizované dňa 07.12.2017 o 14:33

Smer hľadá nového generálneho manažéra, Richter chce zostať ministrom práce

Dnes večer má rokovať predsedníctvo Smeru.

Smer hľadá nového generálneho manažéra, Richter chce zostať ministrom práce
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Minister práce alebo generálny manažér Smeru? Taká mala byť dilema Ján Richtera, ktorý obe tieto funkcie zastáva. Po pre Smer neúspešných župných voľbách sa jeho politická budúcnosť stala otáznou. Sám pripustil, že sa jednej z funkcií vzdá.

Teraz v rozhovore pre týždenník Plus 7 dní pripustil, že plánuje zotrvať na ministerskej stoličke a opustiť post generálneho manažéra Smeru.

"Asi je prirodzené, že po šiestich rokoch sa cítim viac ako minister. Moje úvahy, priority a rozmýšľanie idú smerom k tomuto rezortu, či hovoríme o oblasti politiky zamestnanosti, sociálnej oblasti, rodinnej, alebo dôchodkovej politiky," povedal Richter pre týždenník.

"Prebiehajú rozhovory s ľuďmi, ktorí by mohli výkon manažérskej straníckej práce zabezpečovať alebo aspoň prevziať časť mojich povinností," priblížil.

Dnes večer sa má stretnúť predsedníctvo Smeru, aby rokovalo o tom, ako postupovať po župných voľbách. Ďalšou personálnou otázkou v strane je pozícia Mareka Maďariča ako podpredsedu. Ten už skôr pripustil, že v nej môže skončiť.

Najsilnejšia vládna strana má na sobotu 9. decembra naplánovaný snem v Martine, kde by vedenie malo informovať členov strany o tom, aké zmeny sa udejú.

Richter podľa vlastných slov nechce ani odchod Maďariča. "Nebol by som rád, keby Marek Maďarič odišiel z vedenia strany. Myslím si, že je pre stranu potrebný," konštatoval v rozhovore Richter.

V tejto chvíli si nevie predstaviť, že by bol predsedom strany niekto iný ako Robert Fico. Takisto nevidí dôvod na odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka z funkcie. "Myslím si, že Robert Kaliňák je pre Smer stále prospešný a potrebný. Je dobrý minister vnútra," dodal Richter.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.